W oczekiwaniu na Mikołaja

Piszemy do niego listy, a w nich to, co chcemy, aby nam przyniósł. Ale, czy wspominamy, jak sprawowaliśmy się przez cały rok? Czy pomogliśmy młodszemu bratu, gdy nas o to poprosił? Czy sprzątaliśmy swój pokój? Czy pamiętaliśmy o odrabianiu pracy domowej? Z pewnością tak właśnie było, dlatego nie przerażajmy się na głośne: Ho! Ho! Ho!

Baśniowa kołysanka

W baśniowych krainach powstają najwspanialsze bajki, które po całym świecie roznoszą wróżki i sprytnie ukrywają. A gdzie? Całkiem niedaleko. Tuż, tuż… Zapytajcie mamy albo taty lub poszukajcie odpowiedzi razem z nimi w baśniowej kołysance.

Tygrysek

To tekst o radości z posiadania pieska i obopólnej z tego korzyści. My dajemy zwierzaczkowi godziwe bytowanie i troskę, on nam – bezgraniczną wierność, miłość oraz naukę odpowiedzialności, która zaowocuje w przyszłości ukształtowaną wrażliwością nie tylko na los zwierząt.

Czyste zęby – to skarb!

Wiem, ze czasem się nie chce myć ząbków, bo zawsze jest tyle wesołych zadań do wykonania: zabawek do przytulenia, klocków do budowy, rozmów z rodzicami i rodzeństwem. Ale zęby myć trzeba, i basta!

Bajkowe opowieści – Miłosz

O co dzieci najczęściej pytają dorosłych? Dlaczego zadają takie, a nie inne pytanie? Coś je zaniepokoiło? Każde pytanie i każda odpowiedź czegoś dzieci uczą. Postarajmy się, żeby to była rzetelna odpowiedź, a nie wymyślona na poczekaniu bzdurka.

Usypianie Ady

Wiersz dla młodszych dzieci jako tak zwana zasypiajka,

Za kolędą

W każdej rodzinie istnieje tradycja obchodzenia świąt Bożego narodzenia. W każdej społeczności, nawet w Domu Dziecka, dorośli starają się, by Wigilia była wyjątkowym dniem. Dniem miłości i szczególnej celebry, która zawsze wnosi w nas nadzieję. Ukochania wszystkich bliskich. Nawet naszych zwierząt.

Kołysanka (Klezmer)

Słowa kołysanki powstały do muzyki skomponowanej przez Lucjana Wesołowskiego.

Kiedy pada deszcz i kukułka z zegara

W czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić. Ale – uwaga! W piłkę raczej nie grajmy w domu, bo można napsocić i z zabawy wynikną kłopoty.

Kto to taki?

Muzykę tworzą przeróżne dźwięki. Wystarczy się wsłuchać w odgłosy przyrody.

Zmień rozmiar czcionek